Ryczałt ewidencjonowany

0
+
Stałych klientów

Księgowość

Ryczałt Ewidencjonowany (PPE) - Wygodna i Efektywna Forma Rozliczeń

Ryczałt ewidencjonowany (PPE) to transparentna i korzystna opcja rozliczeń podatkowych, a nasze biuro rachunkowe jest tutaj, aby Ci w tym pomóc.W naszym biurze rachunkowym rozumiemy, że wybór ryczałtu ewidencjonowanego to dla wielu przedsiębiorców strategiczna decyzja. Nasza misja polega na tym, aby dostarczyć Twojej firmie kompleksowe wsparcie w zakresie ryczałtu ewidencjonowanego, gwarantując dokładność oraz zgodność z przepisami.

Biuro rachunkowe Axel

Zakres naszych usług

01

Skrupulatna Ewidencja Przychodów

Prowadzimy rzetelną i skrupulatną ewidencję Twoich przychodów. Dzięki temu masz pewność, że Twój ryczałt ewidencjonowany jest zgodny z obowiązującymi przepisami podatkowymi.02

Wsparcie podczas Kontroli Podatkowej

Kontrola podatkowa może być trudnym okresem dla każdego przedsiębiorcy. To chwila, w której warto mieć przy sobie ekspertów, którzy pomogą Ci utrzymać spokój i pewność siebie. W naszym biurze rachunkowym oferujemy profesjonalne wsparcie podczas kontroli podatkowej, byś mógł stanąć w obliczu wszelkich wyzwań z pewnością siebie.

03

Pełna Obsługa Kadrowa

Nasi specjaliści zajmują się przygotowywaniem dokumentacji związanej z zatrudnieniem, włączając umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło, a także sporządzanie świadectw pracy i innych dokumentów związanych z zatrudnieniem


04

Zarządzanie w ZUS

Zgłaszanie i wyrejestrowanie pracowników w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) to część naszych usług. Sporządzamy również zaświadczenia o wynagrodzeniu i zatrudnieniu dla pracowników, listy płac oraz rachunki do umów zleceń i o dzieło.

Biuro rachunkowe axel

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z naszymi księgowymi za pomocą formularza kontaktowego.
Kontaktujemy się  maksymalnie do 24 godzin.

Bezpieczeństwo danych

Licencja Ministerstwa Finansów

14 lat na rynku

Średnia na google 5.0

350 stałych klientów

Księgowość

Często zadawane pytania

Zapraszamy 

Usługa księgowości obejmuje szeroki zakres działalności, mający na celu zapewnienie kompleksowej obsługi finansowej Twojej Spółki. Nasze zadania to nie tylko prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości i dostarczonymi informacjami, ale również regularne księgowanie operacji i zdarzeń gospodarczych na podstawie faktur, wyciągów bankowych oraz list płac. Dodatkowo, przygotowujemy miesięczne zamknięcia i raporty miesięczne zgodnie z wymaganiami ustalonymi wspólnie ze Spółką. Nasza oferta obejmuje także przygotowanie rocznych sprawozdań finansowych, obliczanie podstawy opodatkowania i kwoty podatku, a także sporządzanie i składanie rocznych zeznań podatkowych. W ramach naszych usług prowadzimy również ewidencję VAT oraz przygotowujemy wszystkie niezbędne deklaracje VAT, w tym formularz JPK_V7 oraz VAT-7 czy VAT-UE. Dokładamy wszelkich starań, aby terminowo składać wszystkie deklaracje i raporty odpowiednim instytucjom. W naszym zakresie działań znajduje się także kalkulacja podatku u źródła (CIT-10Z i ORD-U), abyś mógł być pewien, że wszystkie podatkowe sprawy Twojej Spółki są prowadzone rzetelnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Rejestrujemy nowych pracowników oraz dokonujemy wyrejestrowania  z ZUS. Odpowiadamy również za naliczanie miesięcznych wynagrodzeń z uwzględnieniem dodatków i potrąceń oraz przygotowujemy listy płac dla pracowników zatrudnionych na podstawie umów o pracę i umów cywilnoprawnych. W zakresie naszych obowiązków mieści się także przygotowywanie raportów dotyczących składek na ubezpieczenia społeczne dla pracowników, znanych jako „paski” płacowe (formularze RMUA), oraz terminowe składanie miesięcznych deklaracji ZUS w imieniu Spółki. Dodatkowo, sporządzamy roczne deklaracje podatkowe i rozliczeniowe (PIT-11, PIT-4R) oraz terminowo składamy deklaracje do odpowiednich instytucji. Zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie dokumentacji związanej z zatrudnieniem, w tym przygotowanie dokumentów dotyczących nawiązania, zmiany warunków i rozwiązania stosunku pracy oraz prowadzenie akt osobowych i dokumentacji pracowniczej zgodnie z Kodeksem Pracy. Monitorujemy również ważność obowiązkowych badań medycyny pracy i szkoleń BHP oraz prowadzimy ewidencję urlopów i innych nieobecności w pracy. Na zakończenie, przygotowujemy świadectwa pracy dla pracowników opuszczających firmę.

 
 
 
 
 

Po otrzymaniu pełnomocnictwa do przeprowadzenia kontroli, spotkania odbywają się w naszej siedzibie biura. Tutaj, w naszym profesjonalnym środowisku, możemy skrupulatnie przeprowadzić niezbędne analizy i działania, zapewniając naszym klientom pełną dyskrecję i bezpieczeństwo. Nasz zespół jest gotowy sprostać wszelkim wymaganiom i zapewnić kompleksową obsługę, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów.

Tak, możemy obsługiwać wszelkie formalności elektronicznie w ZUS oraz składać deklaracje w Twoim imieniu. Wystarczy jedynie udzielić nam pełnomocnictwa za pomocą formularza ZUS-PEL.

Potrzebujesz pomocy w finansach?

Scroll to Top