Zwolnienie z Podatku Dochodowego dla Wynajmujących Magazyny i Hale Produkcyjne

Czy wynajmujesz magazyn lub halę produkcyjną? Jeśli tak, to masz szansę na uzyskanie zwolnienia z podatku dochodowego. Warto wiedzieć, że nie musisz być właścicielem nieruchomości, aby skorzystać z tego wsparcia. W Polskiej Strefie Inwestycji (PSI) istnieje wiele możliwości dla przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność w wynajmowanych obiektach. Dlaczego więc wielu najemców nie korzysta z tych ulg podatkowych, mimo że mogliby?

Ulga podatkowa PSI na terenie całego kraju: Polska Strefa Inwestycji działa od 2018 roku i ma na celu przyciągnięcie nowych inwestorów oraz zachęcenie obecnych do reinwestycji. Co ważne, ulga podatkowa PSI jest dostępna na terenie całego kraju, nie tylko w Specjalnych Strefach Ekonomicznych (SSE). To oznacza, że niezależnie od lokalizacji Twojego magazynu czy hali produkcyjnej, możesz skorzystać z tych korzyści.

Zwolnienie z podatku dla małych i dużych firm: Nie ma znaczenia, czy prowadzisz małą czy dużą firmę. Ulga podatkowa PSI obejmuje przedsiębiorców o różnej skali działalności. Jeśli wynajmujesz halę, możesz zyskać zwolnienie z podatku dochodowego.

Inwestujesz, zarabiasz, nie płacisz podatku: Dzięki uldze podatkowej PSI, Twoje inwestycje w wynajmowane obiekty mogą przynieść zyski bez obciążenia podatkami. To doskonała okazja, aby zwiększyć swoje dochody i jednocześnie uniknąć opodatkowania.

Najem hali jako koszt kwalifikowany: Wynajmując halę produkcyjną lub magazyn, ponoszysz koszty związane z najmem. Te wydatki są uznawane za koszty kwalifikowane, które mogą obniżyć Twój podatek dochodowy. Pamiętaj, że warto skonsultować się z ekspertem ds. podatków w celu optymalnego wykorzystania tych ulg.

Pomoc w wypełnianiu dokumentów i krótkie procedury: Polska Strefa Inwestycji oferuje wsparcie w procesie ubiegania się o ulgę podatkową. Pomaga w wypełnianiu dokumentów i skraca procedury, aby przedsiębiorcy mogli skupić się na prowadzeniu swojej działalności.

Podsumowanie: Jeśli wynajmujesz magazyn lub halę produkcyjną, zastanów się nad skorzystaniem z ulgi podatkowej PSI. To szansa na obniżenie kosztów i zwiększenie zysków. Skonsultuj się z ekspertem, aby dowiedzieć się, jakie korzyści możesz uzyskać i jakie dokumenty są potrzebne.

 

Scroll to Top